החיים כמסע למודעות - הרצאת היכרות:

היכרות עם מושגים מעולם המודעות והתודעה האישית

חוכמה

הדרך לתודעות ומודעות מתמשכת עוברת דרך חכמת הלימוד, (חכמה),

בינה

תוך תרגול יכולת ההבנה וההבחנה בין התבניות החוזרות על עצמן לבין התוכן בתוכן המשתנהמעת לעת, וההיקש וההקשר של התכנים החדשים (בינה

דעת

הדעת המגיעה דרך התנסות וחוויה הצורבת את את המידע בהקשר הנכון ולאורך זמן. (דעת).

ידיעה

הידיעה שאיני יודע דבר – היא הצעד הראשון ללמידה),

יגיעה

הידיעה מגיעה מהיגיעה והרצון להמשיך וללמוד ולהתנסות, ולדעת שכל יום חדש שמגיע – לומדים ומקשים תובנה חדשה.
אין קיצורי דרך… ואין סוף לתהליך, התהליך לכשלעצמו, (ככל שנתמיד ללמוד) נוסך בנו בהדרגה את הביטחון, את הידיעה שאין חדש תחת השמש.

הקשבה ולמידה סובייקטיבית.
אין משפט קסם מושלם, או חכמת בזק שתאפשר לנו לקבל הידיעה, הידיעה הינה אוסף של תובנות המגיעות תוך תהליך התפתחות ולאורך זמן, עד התחושה שהדברים חוזרים על עצמן

המסע האישי למודעות הוא מסע החיים.
הוא אינו נגמר לעולם.
הוא מהות החיים.

מהות החיים היא הישתנות קבועה תוך ניסיון לשמור על איזון ושליטה ברגשות.
שליטה בדרך התגובה שלנו ובדרך ההכלה/הטמעה שלנו את האירועים, החוויות, הרגשות והשינויים הקורים סביבנו.

לכאורה, כאשר הכל זורם "לפי איזו שהיא תוכנית" – אין קשיים, אין עיכובים…
אין דאגות מיותרות, "הכל זורם"… אין עיכובים או התנגשות רגשית עם "המציאות"
אין תחושות מתנגשות וקונפליקטים בין הרצון שלנו לרצון של האחרים.

לכאורה…
הרצון שלנו הוא שלנו. הוא בא לשרת אותנו. הוא בא להגן על הפחדים והשאיפות שלנו בדרך "שלנו" למציאת השלווה "שלנו" (ע"ח סביבה/אחרים?)
הוא מערב רצונות (מודעים ותת מודעים) של האגו ששמגן עלינו (בפני האגו של אחרים… לכאורה).
אין שלווה כמצב סטטי בחיים, עצם השימוש במילה – זרימה, מרמזת שהכל זורם, משתנה, "לא ניתן לחצות את אותו נהר פעמיים".

הרצאת מעוררת צמיחה:

הרצאת מבוא למודעות – מושגי יסוד:
את עולם הרוח והמודעות "ממששים" ומנסים להגדיר עשרות מושגים ומילים המייצגים שיטות/טכניקות, ותבניות התייחסות מעולמות תוכן שונים ומגוונים: אימון לתודעה ומודעות, דת כ"תבנית", והאמונה כמניע, עולם השכל המניע התנהגות, ועולמות התקשור והחוויה הרוחנית המאפשרים את "הרגשת המעבר".

הרצאת פתיח לעולם אישי, לצמיחה אישית תוך והתחברות לאחר, לקבוצה, לחברה המאורגנת.
הרצאת הפתיח לעולם המודעות האישית, לצמיחה והתחברות לאחר, לקבוצה, לחברה המאורגנת.
שיח שיעשה סדר במונחים ויאפשר לראות את גבולות הגזרה האפשריים של מפת המושגים באופן המאפשר צמיחה למודעות – הדרך, למסלול, ליעוד, ולמטרה הסופית.
שיח והמחשה של מושגי יסוד: רוח, חומר, גוף, נשמה, העולם הזה, העולם הבא, מסע הנשמה, גלגולים, שחזורים וגורלות, ייעוד ותכלית.

הרצאה המותאמת לתוכן ולשפת היום-יום, פעילות המשלבת טכניקות הטמעה של ניתוב לשוני פיזיולוגי – NLP, (Neuro Linguistic Programming) שעיקרו – שימוש בשפה ובתקשורת להמשגת הנושאים וחיבור משמעותם למערכות הנוירולוגית/תהליך הזכירה (תקשורת מודע/תת-מודע). שיטת אימון המובילה לתוצאות הרצויות ושינוי התנהגות בזמן קצר.

פעילות חווייתית, מהנה שתלכד ותערב את המשתתפים בשיח על הצמיחה שלהם עצמם ושל הארגון אליו הם שייכים, בדגש על החיבור וכיצד הכל כרוך זה בזה. פעילות המשאירה חותם ומעוררת תובנות חדשות המניעות את הפרט ואת הארגון לצמיחה בכל הרבדים, ומציידת בכלים וטכניקות להתייעלות בעשייה מהיום למחר.

חוויית לימוד מפתיעה ומרעננת, עם מסרים עניינים ותכנים המותאמים לקבוצה ואשר רלוונטיים ליום-יום עבור כל אדם. מסרים המשאירים חותם רגשי, ומעמיקים תובנות אישיות המניעות לצמיחה גורפת של הקבוצה ושל היחיד.

קובי-ישראל שדה:

עוסק במחקר והגדרה של עולם המודעות על ענפיו והסתעפויות השונות, (דתות, אמונות, תורות, טכניקות ומסגרות קיימות של התייחסות), מתוך מטרה לתכלל את התכנים לכדי תמונה כוללת (מלשון אינטגרציה המשלבת מס' ממדים), תמונה המאפשרת הבנה, התמצאות במושגים, וקוים מנחים מסייעים בדרך של מסע המודעות המשתנה, שאינו מסתיים כל עוד אנו חיים. (כל אחד בנתיב חייו).

המסע לחיים במודעות: